Dziewczynka w czerwonym płaszczu: Rola w LISCIE SCHINDLERA zrujnowała mi życie

6 osób wzięło udział w dyskusji

...ale dziewczyna ma charakter. 95% a może i 99% dziewcząt, występujących w tak znaczącym i ciekawym epizodzie w filmie Spilberga, następnie chciałaby to wykorzystać do dalszej swojej aktorskiej, i to najlepiej w Hollywood, kariery. Oliwia Dąbrowska to faktycznie jakby zjawiskowa, wyjątkowa osoba...choć nie wiadomo czy nosi czasem czerwone ciuchy już bez kontekstu widma Holokaustu.

Andrzej Krauze nie robi filmów.

Są filmy, których dzieci bez wątpienia oglądać nie powinny, ale to też jest w pewnym stopniu kwestia indywidualna. Sama mając 7 lat zobaczyłam film "Życie za życie" Krzysztofa Zanussiego o śmierci św. Maksymiliana Kolbego w KL Auschwitz. Pierwszy raz wtedy zetknęłam się z tematem Holocaustu i obozów śmierci. Czy to na mnie wpłynęło? Oczywiście, kilka dni nie mogłam spać, bałam się że w pokoju są jacyś SS-mani. Ale dzięki temu zaczęłam wgłębiać się w temat, szukać informacji, czytać relacje. Chciałam to wszystko zrozumieć. Czy przez to miałam złe dzieciństwo? Bez przesady. Może szybciej dojrzałam to pewnych spraw i widzę, że wśród rówieśników ten temat jest jakby martwy, obcy - przecież ich to nie dotyczy. Każdy jednak reaguje inaczej. Czy pozwolilabym moim dzieciom na obejrzenie tych filmów? Na pewno nie w wieku 11 lat. Ale nie wmawiajmy też dzieciom że świat jest taki idealny, lepiej przygotować je na zderzenie z rzeczywistością (tą teraźniejszą, przeszłą i przyszłą).

rzeczywiście jako 3-latka miała niewiele do powiedzenia, ale skoro film jest od 15 lat, to co robiła przed ekranem 11-latka??? Obiecała obejrzeć to po 18-stce, więc kogo tym razem oskarża??? Czy tupała mając 11 lat? Skoro reżyser o to prosił, to chyba wiedział, co robi... Może jednak to wina rodziców- ja decyduję, które filmy mogą obejrzeć moje dzieci, ale... czasy się ponoć zmieniają....

tak, jako trzylatka miała wiele do powiedzenia. Mogła zacząć tupać i płakać na przykład.

nikt jej nie kazał przecież tego robić


 

wNas.pl - kultura jest w każdym z nas!