Czy TOMASZ KAROLAK kopiuje cudze piosenki? Zdaniem dziennikarza wSumie.pl - TAK

13 osób wzięło udział w dyskusji

Piosenek na świecie jest tyle, że wszędzie można doszukiwać się plagiatu. Podobne trzy nutki, to za mało na plagiat. Nie podoba mi się to granie Karolaka, ale ten Korsun zachowuje się tu nieetycznie jako dziennikarz.

Jak to czytam to mi się wątroba przewraca...... Gdzie piosenka "Tańcz głupia tańcz" ma cokolwiek wspólnego z "Tylko bądź"? Czy komuś słoń na ucho nadepnął? CO ma piernik do wiatraka. A poza tym uważam, że każdy ma swój gust i jeżeli komuś nie odpowiada dany utwór to poprostu niech słucha lub jeśli nie może patrzeć na kogoś niech nie ogląda. Proste. Panie Tomku ŚWIETNA ROBOTA !!!

Nie opisałem Pana Karolaka tak dosadnie, jednak rozumiem że są osoby bliżej znające kulisy Jego parcia i nie jest to już taka dyplomacja. Natomiast szkodę wielką ogółowi kultury w kraju wyrządzają władze rozdając polityczne talony - jesteś z reżimem, masz reżimową furtkę i awanse. ...Tylko co z również ciężko pracującymi i moralnie poprawnie wychowanymi artystami, twórcami? gdzie dla nich anteny i łamy prasowe, skoro media to biznes i do tego na postronku... vide rynek reklamy w prasie albo chroniczny niedobór w publicznych tv rzekomo utrzymywanych z "archaicznego haraczu". Znany sposób dziel i rządź funkcjonuje - pluszaki mają anteny, a dyrektorzy czerwone telefony... chcesz talon? - zrób dwie pompki... PS. Pozdrawiam prawdziwy Zespół Mazowsze - dla kultury w dobrym stylu wyrazy szacunku z ziemii mazowieckiej. Ale kupię jednak płytę "Tadka".

@zespół MaZawsze, Karolak jest wszedowlazem, lecz wyspecjalizowanym we wlazeniu glownie w kiszke odbytowa obecnej wladzuchny. Te jego uczestnictwa w komitetach honorowych, bieg na smyczy za Tuskobusem, deklaracje dozgonnej sluzby dla Platformy... To i artysta wielkim jest... Ot, zwykly owsik.

Wydaje mi się że Tomasz Karolak jest wszędowłazem medialnym i mimo że nie mam do niego osobiście większych obiekcji, to trudno też docenić Jego twórczość - jak to mówią: "Karolak bierze wszystko". A wydaje mi się że niepotrzebnie tak pcha się do przodu i do przodu... filmy i seriale - poziom bliższy żenua (szkoda również Pani Małgosi Kożuchowskiej w tej pogniecionej kalce "rodzinka pl"), a muzyka to już takie jest bo jest, uszy mi nie zwiędły w 5 minut :-) Wolę mniej występów, lecz bardziej inspirujących, natomiast Pan Tomek woli dużo i więcej. Może z tymi pączkami to rzeczywiście godny tytuł? PS. Chyba przydałaby się jakaś kampania rządowa? np. na Dzień Babci "kochajmy pączki, bo nasze babcie kiedyś smażyły wspaniałe" albo na Jana - "Myj się Polaku także zimową porą, bo w Brukseli martwią się że koncerny chemiczne nie maja obrotów w nad Wartą i Bugiem"...

Jerzy Stuhr o artyście estradowym Karolaku: Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi, uuu Lubię piosenki, różne inne dźwięki szczególnie jak mnie co wzruszy rzuca mnie się na uszy. Teraz będę już szczery wybrałem drogę kariery, kariery na estradzie, na pewno sobie poradzę. Stoję przy mikrofonie, niech mnie który przegoni, różne sceny, brygady, już nie dadzą mi rady bo ja się wcale nie chwalę ja po prostu niestety mam talent.

"Tańczy, śpiewa, recytuje, daje doopy ( w kretyńskich filmach i serialach) i gotuje". Czy to nie jest coś o artyście filmowo estradowym Karolaku ?

Słabo! Odpuście sobie...

taki pościelowy pop z gitarami dla niewymagających.

Świetna piosenka i świetny tekst! Nie rozumiem tego zamieszania! Karolak odniesie widocznie sukces bo może dołączyć do Piotra Kupichy i Romualda Lipko, ludzie im zazdroszczą, bo są popularni i szanowani! Tak trzymać Panie Tomku! Gratulacje i niech się Pan nie poddaje!

ja słyszalam wykonanie tego pana piosenki z Kabaretu Starszych Panów kiedyś śpiewanej przez Gołasa o trudnym życiu upiora. Myslałam, że po obejrzeniu siebie w tej roli karolak jednak odpuści śpiewanie - było to tak załosne że trudno znależć odpowiednie słowa

A Lady Pank czerpał pełnymi garściami z The Police....

Ten "Aktor" i jego "Filmy" to jest nieporozumienie.


 

wNas.pl - kultura jest w każdym z nas!