ICEMAN czyli jak masowo zabijał RICHARD KUKLINSKI. Recenzja

10 osób wzięło udział w dyskusji

Ten artykuł sprawił, że cały weekend spędziłem na zgłębianiu życiorysu Kulkinskiego i paru innych porąbanych seryjnych zabójców.

ksiażka o zabiciu Hoffy http://lubimyczytac.pl/ksiazka/125711/slyszalem-ze-malujesz-domy wynika z niej ,że kukliński nie miał z tym nic wspólnego w biografii kuklinskiego u Carlo znowy był opis ,że to on zabił ze szczegółami .widać gangsterzy lub ich biografowie przypisują sobie egzekucje,których nie dokonali .

@Łukasz Adamski Kukliński ponoć załatwił też Hoffe

"Polak potrafi". Poradzić sobie prawie we wszystkim na co natrafi. Rodzina Gambino. No, no. ---- Części Amerykanów fatalne skojarzenia. Brak prawidłowego kojarzenia. Rozkojarzenia? Uogólniając. Amerykanie są bardziej niż Polacy "społeczeństwem obrazowym", tak ostatnio przez mędrków socjologicznych 'zdiagnozowanych'. I zapewne dlatego dochodzi do nieprawd w ich świadomości zakorzenianych.

Żenada! Nie będę komentował tylko zactuję: "...który potrafi sprzeciwić się swoim mocodawcą w proteście ..."

Serio serio. 4 godziny w tygodniu pracy dla społeczeństwa w celu wyjaśniania tego i owego. A tak przy okazji polecam sie zapoznać również z tym: http://www.filmweb.pl/news/Szwedzkie+kina+będą+genderowo+poprawne-100312

Serrio? Wow...zacząłem się śmiać, ale szybko posmutniałem w sumie...

Medialny bełkot jaki panuje powoduje iż ludzie nie interesujący się niczym niż własna michą są całkowicie pogubieni. To nie żart ale znam osobiście kilka osób, które o Ryszardzie Kuklińskim wiedzą tyle, że był amerykańskim szpiegiem który uciekł z Polski do Stanów, tam pracował w CIA, a w między czasie po pracy był seryjnym mordercą na usługach mafii za co został skazany na karę śmierci wraz z rodziną. Jak pisze RAZ w swoich endeckich książkach - ciężka praca u podstaw nas czeka.

bardzo polecam biografię pióra Philipa Carlo - człowiek z lodu .napisana doskonale niczym powieść (nie jest to powieść fabularyzowana tylko normalna biografia ale czyta się jak wciągającą powieść) Carlo ma duży literacki talent.

ten dokument gdzie psychiatra rozmawia z Kuklinskim bardzo ciekawy - traumatyczne dzieciństwo, brak empatii i deficyt strachu, powstaje pytanie jak z człowieka obdarzonego takimi cechami charakteru i doświadczeniami życiowymi mogło wyrosnąć coś innego niż seryjny morderca? kolejnego pytania "na ile to jego wina że taki był?" wolę nie zadawać...


 

wNas.pl - kultura jest w każdym z nas!