Polskie stacje nie lubią grać Josha Grobana. Czy ta płyta będzie przełomem?

Zobacz także

7 osób wzięło udział w dyskusji

O dziwo dzisiaj w okolicach godziny 11 na radiowej trójce usłyszałam utwór Brave. Moje zaskoczenie było wielkie.

W Polskich rozgłośniach grana jest muzyka dla mas, fani Josha to osoby, które lubią szukać, zdobywać to co niedostępne, ale większość ludzi lubi muzykę podana na tacy, łatwą, znana i chwytliwą. Miejmy nadzieję, ze coś się zmieni w tym temacie i przepiękna muzyka Josha dotrze do uszu, które go nie znają:-)

Zacznijmy od tego ze promowani są artyści którzy za grosz talentu nie mają, wszystko to czysty playback, sztuczny biust i komputerowo przerabiany talent. A takich artystów jak Josh , David Garrett, Il Divo i wielu wielu z wielkim talentem , bo tu mowa o takim jest pomijana . Promocja jest żadna albo "0" . Ciesze się,za to ze w końcu ktoś jego promuje na tą wielką skale w Polsce. Nie mówię,ze tamtych mają nie puszczać , ale z każdej lodówki wychodzą i to już jest nudne. Czas pokazać ze są także inni artyści , którzy sprzedają miliony płyt, mają fanów na całym świecie itd. Dodam jeszcze tylko to ,że Polska jest naprawdę pomijana w wielu trasach koncertowych i teraz ja już wiem dlaczego?.. Nadal jesteśmy totalnie zacofani jeśli chodzi o muzykę.. I po raz pierwszy powiem że "Chwała dla Internetu" za to,że dzięki niemu można poznać innych wyjątkowych artystów , a nie tych kiczowatych i tandetnych.

Bardzo mi się podoba sztuka Grobana i wcale się nie dziwię, że nie prezentują go polskie stacje radiowe, bo niby do którego programu by taka muzyka pasowała? Właściwie tylko w radio Wnet można czasem posłuchać jakiejś ciekawiej brzmiącej muzyki, także niekiedy w radio PiN i to wszystko. Ewentualnie radio Classic mogło by znaleźć miejsce dla Grobana, ale jak osobiście bardziej "widzę" go w mniej rozbudowanych symfonicznie a bardziej akustycznych albo z nowoczesną elektronicznie aranżacją, utworach. Jego głos jest wystarczająco ozdobny i niezwykły, stanowi wartość do słuchania samą w sobie...zatem nastrojowa ballada, elektroniczny, subtelny podkład pod niebanalny tekst...dzieło sztuki nie piosenka, chociaż piosenka...on po prostu do tego pasuje.

Czekam z niecierpliwością na poniedziałek. Nie mogę sobie wyobrazić, co będzie się ze mną dziać, jeśli radio naprawdę postanowi regularnie grywać Brave.

Może wreszcie nastąpi jakieś przełamanie w polskich stacjach radiowych jeśli o Josha chodzi. Piosenka promująca najnowszy album jest przepiękna. Poza tym wartością samą w sobie muzyki JG jest to, że tam są "żywe" instrumenty. Dwa lata temu JG wystą;pił gościnie w polskiej edycji Must Be The Music. Jestem pewna,że wielu widzom jego muzyka spodobała się, i nie rozumiem dlaczego polskie rozgłośnie nie poszły, jak to się mówi, za ciosem. Słucham jego muzyki od 6 lat, i baaardzo doproszenie się o jakiś utwór JG w komercyjnych stacjach jest niemożliwe. Trójka ze 2 razy na rok go zagra. Zresztą to nie tylko dotyczy Grobana. Jest wielu wspaniałych, wartościowych artystów / zespołów,którzy grają, wydaja płyty, ich koncerty odnoszą frekwencyjny sukces, a których muzyki za nic w świecie nie usłyszy się w polskich rozgłośniach. To dotyczy m.in. zapomnianego przez polskie media zespołu The Kelly Family i solowych projektów członków tej cudownej rodzinki. Ich solowe płyty są fantastyczne, grają również w Polsce dość często, ale nikt,albo mało kto, o tym mówi. Zachęcam do zapoznania się z ich twórczością obecną, która jest zupełnie inna od tego co grali w l.90-tych i na początku obecnego wieku. Najbardziej szkoda mi, że ich wspólna płyta "Home Run" z 2004, która wg mnie jest genialna, w ogóle nie była promowana w Polsce. Na prawdę polecam posłuchać ich obecnych nagrań, bo płyta każdego z nich jest zupełnie inna od drugiego. A tak na marginesie, jutro (13.01) w Trójce w audycji "Zaraz wracam" coś ma być z repertuaru Grobana zagrane.

To skutek układania playlisty pod tzw target - 90% tego co nadają rmf i zetka nie nadaje się do słuchania, ale jest emitowane bo ignorantom układającym listy odtwarzania kojarzy się z daną grupą odbiorców. Prawda jest taka że każdy nawet przedszkolak może słuchać wszystkiego z klasyką włącznie kwestia tylko osłuchania.

wNas.pl - kultura jest w każdym z nas!